Press "Enter" to skip to content

Telefondan PDF Kitap Nasıl İndirilir?

eKitap’lar işin nasıl işlediğini bilmeyen kişiler arasında ekranlarda normal bir yazı gibi görünebilir fakat gerçekte durum öyle değil. Gerçekte daha rahat okunması ve uzun süreli okumalarda gözü yormaması için özel olarak geliştirilmiş teknolojiler kullanılır. Yani olay pdf kitap indir, pdf indir oku kadar basit değil. Çünkü PDF bir dosya türü ve eKitap teknolojilerinde 8 farklı dosya formatı daha vardır.

Bu formatlardan hangisi elinizdeki okuma aygıtına uygunsa o kitap indir denilir ve öyle okunur. Formatları PDF, LIT, Mobi, ePub, Kindle, LRF, RTF, Palm Doc ve Plain Text şeklinde sıralayabiliriz. Microsoft’tan tutun, Amazon’a kadar birçok büyük firmaların geliştirdiği eKitap formatları bu şekilde. Bunlar arasında epub oku teknolojisi en çok kullanılan ve desteklenenlerden bir tanesi. Öyle ki Apple’ın iPad ve iBooks teknolojilerinde bu format kullanılır.

Neredeyse ekranı olan her cihazda eKitap okuyabilirsiniz. İster pdf kitap indir aramasıyla, isterseniz başka uygun formatlarda arama yaparak okumaya başlayabilirsiniz. En popüler olarak eKitap okuyucu cihazlar olarak masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar, iPhone ve iPad’ler ve akıllı telefonlar kullanılır.

Avantajları saymakla bitmediği gibi dezavantajları da bulunmakta. Sen pdf kitap oku, epub oku gitsin, normal kitabı boşver diyen arkadaşlarınız olursa, siz önce bu bahsettiğimiz avantajları ve dezavantajları öğrenip, sonrasında kendi kararınızı verin.

PDF Kitap Okumanın Normal Kitaptan Farkları

Taşıma kolaylığı, aynı anda bir sürü kitaba bir tıkla ulaşabilme rahatlığı, gece okumaları ve parlaklığın istendiği gibi ayarlanabilmesi, kaldığınız yeri işaretleyebilme özelliği gibi bir sürü avantajı bulunur. Dezavantaj olarak kitaplara dokunamamak, bir fiziksel koleksiyon yapamamak, kitap kokusunu alamamak, teknolojisine göre değişse de göz yorgunluğu gibi maddeleri sıralayabiliriz.

Durum okuyucular için böyleyken, yazarlar ve satıcılar için de dezavantajları bulunuyor. En büyük dezavantaj, elektronik ortamda kitapların kopyalanabilmesi. Yani internetten kitap indir diyerek parasını vermeden okuma durumlarının yazarlar ve satıcıları zarara uğratması.

Avantaj ve dezavantajları iki taraf için de bu şekilde sıralayabiliriz. İyice araştırıp emin olduktan sonra pdf kitap oku, pdf indir veya istediğiniz başka formatlarda aramalar yaparak eKitap serüveninizi başlatabilirsiniz.

Telefondan PDF Kitap Nasıl İndirilir? - iOS PDF Kitap Okuma Uygulamaları - En Çok Tercih Edilen Edebiyat Kitapları - eKitap Nedir? eBook Nasıl Okunur? - Android PDF Kitap Okuma Uygulamaları
           EdebiyatKitabi.com olarak sitede bulunan kitaplar için sadece kitap adı, yazar adı, yayın evi, sayfa sayısı, ISBN numarası, türü gibi bilgiler yer almaktadır. İlgili eserler ile ilgili hiçbir dosya paylaşımı bulunmamaktadır. İndirme bağlantıları direkt olarak Kitap Yurdu gibi servislere yönlenmektedir. PDF Kitap indir konseptine sahip olsa da sitemiz illegal indirmelerin önüne geçme ve illegale yatkınlığı olan ziyaretçileri yıldırma politikası gütmektedir. PDF indirmek isteyenleri engellemek için kurulan sitemizde Edebiyat Kitapları 50.000'e yakın içerik bulunur ve sadece kitap detaylarını içerir. Ayrıca Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve içeriği kaldır prensibini benimsemiştir. Şikayet ve bilgi için Lütfen iletişime geçiniz    edebiyatpdfizy@gmail.com

We Google